Nous aider Boutique en ligne

Monaster Najświętszej Dziewicy na Pustyni

Kontakt

Monaster Najświętszej Dziewicy na Pustyni
(Diecezja Gdańska)
Grabowiec, ul. Klasztorna 9
84-217 Szemud
Pologne
+48/(0)58 676 14 36

Msze Święte i oficja

Na ogół godziny są następujące, ale radzimy wcześniej upewnić się telefonicznie:
od wtorku do soboty  O 6.45 : Jutrznia
O 7.50 : Msza
O 18.15 : Nieszpory (we wtorki i środy)
O 17.30: Nieszpory (w czwartki o 17.30 z jedną godziną
adoracji Najświętszego Sakramentu)
O 18.00: Nieszpory (w piątki i soboty)
w niedziele: O 9.00: Msza
O 17.30: Nieszpory
w poniedziałki: O 17.45: Msza

DOJAZD :
Dla niezmotoryzowanych :
z Trójmiasta kolejką SKM do Wejherowa, a następnie autobusem PKS 670 lub 672 (kierunek Szemud), przystanek Szemud – Czarna Dąbrowa (na żądanie). Podejść około 100 m, przejść na drugą stronę szosy, skręcić w leśną drogę i iść cały czas prosto przez około 15 minut.
Samochodem:
Trasą kaszubską S6, wybrać zjazd na „Szemud”, a następnie – na rondzie – kierunek Wejherowo. Około 500 m dalej, w lesie, będzie widoczna brązowa tablica z białym napisem, wskazująca drogę do monasteru po prawej stronie.


Nasze życie

Pierwsze mniszki przybyły do Grabowca, na północy Polski, 8 grudnia 1998 roku, gdzie zostały bardzo życzliwie przyjęte przez arcybiskupa gdańskiego Jego Ekscelencję Tadeusza Gocłowskiego. Pośród okolicznej ludności, gorliwie strzegącej wiary, pozostaje wciąż żywe wspomnienie uczniów świętego Brunona, przebywających w pobliskich Kartuzach do XIX wieku.
Monaster Najświętszej Dziewicy na Pustyni jest położony w małej dolinie na łące nad strumykiem, otoczonej zalesionymi pagórkami, wśród których kryją się niewielkie jeziora.
Liturgia dostępna dla wszystkich oraz możliwość adoracji Najświętszego Sakramentu w samotności w oratorium domu gościnnego przyciągają licznych pielgrzymów spragnionych głębokiego spotkania z żywym Bogiem, w tym wielu kapłanów. Przybywający tu goście świadczą często o szczególnej obecności Maryi oraz łasce pokoju, którego doświadczają w tym miejscu.
Obecnie we wspólnocie są siostry czterech narodowości, większość z nich to Polki. Głównym rzemiosłem monasteru są dekorowane świece (paschały, świece ołtarzowe i inne), świece lichtarzowe oraz trociczki, a także syrop z bzu i młodych pędów świerku.
Swoją modlitwą, życiem ukrytym oraz wciąż na nowo podejmowanym nawróceniem serca mniszki wstawiają się w intencjach diecezji i świata, łącząc się z Maryją żyjącą w Chwale.


Wystawa i sprzedaż rzemiosła

Codziennie na żądanie, między 11.00 a 17.00, oprócz niedzieli i uroczystości

Découvrez nos artisanats Nos artisanats